ИКОНОСТАС

У оквиру велике обнове манастира Буково 1887. године урађен је и нов иконостас. О томе сведочи натпис на полеђини иконостаса:

Изобрази се овај иконостас при Владанију Његовог Величанства Краља Милана I. и при Његовом Високопреосвештенству Митрополиту господину Теодосију. трудом и настојањем Г. Прокопија Бујишића Архимандрита истог манастира с братством 20. нов. 1887. године.

Иконостас је био поручен из Аустрије. Представља солидан дуборезачки рад од липовог дрвета полиран златом. Углавном је добро очуван, носач сваке иконе је од дрвета. Иконе су сликане уљем на платну које је каширано на дрвету. Иконе за иконостас урадио је сликар Лазар Крџалић (Београд, 1854-1926). Може се констатовати да иконостас цркве Светог Оца Николаја Чудотворца спада у вреднија ликовна остварења с краја 19. века.